Choď na obsah Choď na menu
 


Aktivity v roku 2016

13. 4. 2017

V januári 2016 sme oslavovali najviac narodenín našich členov. Je to zaujímavý úkaz, že ¼ členov sú kozorožci. Gratulujume s malým darčekom každému a každý oslávenec nám pripraví malé občerstvenie. Býva to veľmi milé, srdečné pričom si urobíme spoločné fotky, z ktorých sa každý teší.

V januári aj v ostatných zimných mesiacoch chodíme na prechádzky po blízkej prírode. Vo februári sme mali Fašiangový večierok.

V marci, keď začína jar, radi a často chodíme zbierať liečivé bylinky, zvlášť veľmi liečivý medvedí cesnak.

V apríli nás to láka do prírody, chodili sme často aj na minerálne vody, k prameňom

na Sliači , v Čeríne a v Brusne.

V máji sme boli na najkrajšom zámku v blízkosti Banskej Bystrice, odkiaľ je nádherný výhľad široko ďaleko. Od výbornej sprievodkyne sme sa dozvedeli zaujímavé historické fakty o živote na hrade v minulých storočiach.

Banská Bystrica má unikátne okolie, za pár minút je človek v prírode z hociktorého miesta.

Žijeme aj kultúrou , boli sme v činohre vo Zvolene na výbornej komédii Mandarínková izba.

V júni sme boli v dolinách Driekyňa a Laskomerská dolina. Naším cieľom bolo nazbierať skalky vhodné na výtvarnú činnosť.

V júli sme uskutočnili už dávno plánovaný dvojdňový výlet do Rožňavy, Je to pekné mesto a s obdivom sme si prezreli Ochtinskú aragonitovú jaskyňu , ktorá je ojedinelá v celej Európe.

V auguste sme boli v Bardejove a v Prešove, a so strachom sme vystúpili na výhliadkové veže v obidvoch mestách. Výstupy sa nám však vyplatili, lebo sme videli nádhernú panorámu oboch miest.

V septembri sme absolvovali týždňový rekondičný pobyt v Štúrove. Vrátili sme sa šťastní a nabití novou energiou.

V októbri a v novembri sme sa venovali ručným prácam.

V decembri sme si pripravili Vianočný večierok. Dopadol skvelo.